Šemetova tretja, Krenkovi komplet kolajn

Natisni

Faro, 20. aprila - Reprezentantke v ritmični gimnastiki Tjaša Šeme, Andrea Žegarac, Urška Krenk in Hana Gaber so uspešno zastopale slovenske barve na mednarodnem turnirju v portugalskem Portimau, kjer je nastopilo skoraj 60 reprezentantk iz 17 držav, kar je dober obet pred bližnjim članskim evropskim prvenstvom, ki bo junija v Kijevu.

Med članicami sta se obe Slovenki v močni konkurenci prebili tik pod vrh, Šemetova je osvojila bronasto kolajno in si priborila tri finalne nastope, Žegarčeva pa je bila četrta v mnogoboju in v vseh štirih finalih (obroč, žoga, kiji, trak), medtem ko je udeleženka letošnjih avgustovskih olimpijskih iger v Atenah Vania Monteiro končala na 14. mestu ter ostala brez finalov. Poleg tekmovalnih uspehov pa je Šemetova na turnirju prejela še posebno priznanje medijev, saj so ji podelili nagrado za "Miss elegance 2004".

Med mladinskimi reprezentantkami je zmagala Brazilka Karen Piccinn, Urška Krenk (na fotografiji) je bila osma in si pritelovadila tri finalne nastope, Hana Gaber pa enajsta in v finalu s kiji. Krenkova je veliko bolje nastopila v finalih, kjer je osvojila popoln komplet kolajn. Za vajo z žogo je prejela zlato kolajno, pri kolebnici je bila druga, pri kijih pa tretja, Gabrova pa sedma.Trenerka slovenske reprezentance Lena Jakubovska je bila z nastopi svojih varovank zadovoljna: "Obe članici Tjaša in Andrea sta dobro nastopili in vesela sem, da se forma pred bližnjim evropskim prvenstvom vzpenja. Tudi mladinki sta me prijetno presenetili, Hana je zelo dobro nastopila v mnogoboju, medtem ko je Urška šele v finalih pokazala pravi obraz in osvojila zlato, srebro in bron."