FIG-ovo tekmovanje v Guadalajari še zadnja preizkušnja pred Evropskim prvenstvom

Natisni

Guadalajara, 3. – 5. maj 2019: V španskem mestu Guadalajara je potekalo tekmovanje World Challenge Cup, tako rekoč še zadnje veliko tekmovanje pred Evropskim prvenstvom v ritmični gimnastiki. Tekmovanja sta se z individualnimi sestavami udeležili Aleksandra Podgoršek in Aja Jerman Bukavec. S skupinskimi sestavami pa sta v ekipi Slovenije iz Narodnega doma Ljubljana tekmovali tudi Teja Leskovšek in Anja Mavrič.

V močni konkurenci najboljših ritmičark je bila Aleksandra v mnogoboju deveta. S sestavo s trakom se je uvrstila v finale in zasedla šesto mesto. Aja je v mnogoboju zasedla 40. mesto.

V mnogoboju je zmagala Rusinja Aleksandra Soldatova, druga je bila njena rojakinja Ekaterina Selezneva, tretje mesto je zasedla Italijanka Aleksandra Agiurgiuculese.

Slovenija se je s skupinskimi sestavami z rekviziti  mnogoboju uvrstila na deseto mesto. Zmagala je ekipa Italije, druga je bila Bolgarija in tretja Rusija.