FIG World Cup v Sofiji

Natisni

Sofija, 12. – 14. april 2019: V glavnem mestu Bolgarije je potekalo veliko tekmovanje v ritmični gimnastiki »FIG World Cup«. Z individualnimi sestavami sta barve Slovenije zastopali Aleksandra Podgoršek in Aja Jerman Bukavec, v skupinski sestavi pa sta iz našega kluba tekmovali Teja Leskovšek in Anja Mavrič.

Aleksandra se je v mnogoboju uvrstila na 20. mesto. Najboljšo oceno je prejela za sestavo z žogo (17,950), nekoliko nižjo pa za sestavo z obročem (17,2). Aja se je v mnogoboju uvrstila na 58. mesto. Najvišjo oceno je prejela za sestavo s kiji (15,1).

Posamično je v mnogoboju zmagala Rusinja Aleksandra Soldatova, druga je bila Izraelka Linoy Ashram, bron je osvojila Bolgarka Katrin Taseva.

Slovenija se je s skupinsko sestavo v mnogoboju uvrstila na 12. mesto. Slovenska ekipa, v kateri sta tudi Anja Mavrič in Teja Leskovšek, je osvojila najvišjo oceno za kombinirano sestavo s tremi obroči in dvema kijema, in sicer 17,2. V mnogoboju je zmagala skupina iz Bolgarije, druga je bila skupina iz Italije, tretje mesto je osvojila skupina iz Japonske.