Ritmičarke Narodnega doma 1. in 2. skupine spet ubranile naslov pokalnih prvakinj

Natisni

Ljubljana, 18. november 2018: V organizaciji našega kluba in pod okriljem Gimnastične zveze Slovenije je potekalo tekmovanje za Ekipni pokal Slovenije v individualnih sestavah. Tekmovalke kluba za ritmično gimnastiko Narodni dom 1. skupine ritmične gimnastike so na ekipnem pokalu Slovenije slavile novo zmago v absolutni kategoriji. To je za tekmovalke Narodnega doma, ki vadijo pod vodstvom trenerk Alene Yakubouskaye in Alene Salauyove, že enajsta  zaporedna zmaga v absolutni kategoriji. Zmago so slavile tudi ritmičarke Narodnega doma 2. skupine, ki vadijo pod vodstvom Ane Rebov.

Barve Narodnega doma v absolutni kategoriji so branile tri ekipe Narodnega doma Ljubljana. Ekipa v sestavi Anja Tomazin, Aja Jerman Bukavec in Aleksandra Podgoršek, ekipa v sestavi Karina Gerkman Salauyova, Polina Umnova, Maša Bajt in Ajša Uhan ter ekipa v sestavi Anja Mavrič Lara Pikovnik, Daria Boldyreva in Anna Sitki. Naslov pokalnih prvakinj so osvojile Anja Tomazin, Aja Jerman Bukavec in Aleksandra Podgoršek. S skupno oceno 60,250 so bile nepremagljive in priborile klubu ponovno zmago. Karina Gerkman Salauyova, Polina Umnova, Maša Bajt in Ajša Uhan so se ekipno uvrstile na peto mesto,  Anja Mavrič Lara Pikovnik, Daria Boldyreva in Anna Sitki pa na šesto mesto.

V drugi skupini ritmične gimnastike so naš klub zastopale tri ekipe in ena skupna ekipa s KRG Šiška: ekipa Narodni dom v sestavi Kaja Artač, Špela Gašperut Pejovnik in Tinkara Pezdir, ekipa v sestavi Lara Oštarjaš in Gaja Patricija Ličina in ekipa v sestavi Laura Štepec Soss, Leja Dejak in Ekaterina Križaj; ekipo KRG Narodni dom in KRG Šiška pa so zastopale Eva Čakš, Katrin Jelerčič in Lucija Tomažič. Naslov pokalnih prvakinj v drugi skupini ritmične gimnastike so osvojile Kaja Artač, Špela Gašperut Pejovnik in Tinkara Pezdir; Eva Čakš, Katrin Jelerčič in Lucija Tomažič so bile tretje, Lara Oštarjaš in Gaja Patricija Ličina sta osvojili deveto mesto, ekipa v sestavi Laura Štepec Soss, Leja Dejak in Ekaterina Križaj je osvojila deseto mesto.