Prvenstveno tekmovanje A programa - Špela Kratochwill najboljša med članicami, Aja Jerman slavila med mladinkami, Maša Zaletelj na vrhu v kadetski kategoriji

Natisni

Maribor, 30. marec 2014: V Športni dvorani Ljudski vrt »LUKNA« v Mariboru je potekalo prvo prvenstveno tekmovanje A programa v ritmični gimnastiki za mlajše deklice, deklice in kadetinje ter drugo prvenstveno tekmovanje A programa v ritmični gimnastiki za mladinke in članice. KRG Narodni dom so v spremstvu trenerk Alene Yakubouskaya, Alene Salauyove, Špele Gala in vadnice  Emine Haračič uspešno zastopale ritmičarke vseh starostnih kategorij. Za naš klub sta sodili Zala Zaletel in Erika Rakuša Boruta.

Špela Kratochwill, članica kluba za ritmično gimnastiko Narodni dom, je tudi na drugi tekmi za državno prvenstvo v mariborski dvorani Lukna slavila zmago (60,600 točke). Na stopničkah sta ob njej končali še Sara Kragulj (Moste/58,483) na drugem ter Monija Čebašek (Šiška/56,033) na tretjem mestu. Četrta je bila Zala Dornig (KRG Narodni dom/50,633).

Kratochwillova, ki je letos že uspešno nastopila tudi na Grand Prix-u v Moskvi, prihodnji konec tedna pa jo čaka še svetovni pokal v Lizboni, je najvišjo oceno tekmovanja, 16,550 točke, prejela za predstavo z obročem, dobro je nastopila tudi z žogo, medtem ko je v sestavah s kiji in trakom naredila kar nekaj večjih napak, tako da z nastopoma ni bila zadovoljna.

Tudi med mladinkami, za katere je bila druga tekma za DP obenem izbirna za junijsko evropsko prvenstvu v Bakuju, kamor vodijo štiri mesta, na vrhu ni bilo sprememb. Zmagala je ritmičarka Narodnega doma Aja Jerman (54,083 točke) pred klubsko kolegico Aleksandro Podgoršek (53,617), sicer še kadetinjo, ki pa se odlično znajde tudi v družbi starejših tekmic. Jermanova je bila najboljša z obročem in kiji, Podgorškova pa z žogo in trakom. Na tretje mesto se je uvrstila Iza Zorec (Moste/51,017), četrta pa je bila Taja Karner (Narodni dom/49,467).  KRG Narodni dom je zastopala tudi Anja Tomazin, ki se je uvrstila na 7. mesto (44,617).

Za mlajše ritmičarke je bilo to prvo prvenstveno tekmovanje za državno prvenstvo 2014. Med kadetinjami je zmagala Maša Zaletelj (Narodni dom/24,317) pred Ano Kragulj (Moste/24,283) in Laro Pikovnik (Narodni dom/23,417). Tretja predstavnica Narodnega doma v tej starostni kategoriji – Anastasia Vidovič je zasedla 6. mesto (18,267).

Med mlajšimi sta bili najboljši Moščanki Brigita Krašovec (19,133) in Tessa Prihoda (18,667), tretja je bila Ela Lipicer (Šiška/18,367). V najbolj množični starostni kategoriji so KRG Narodni dom zastopale Lana Golob, Živa Zidar, Tara Dragaš, Živa Nose, Ajša Uhan, Elena Racman, Anastasia Titova, Anja Mavrič ter Mia Dovč. Anja Mavrič je dosegla 4. mesto (18,283), takoj za njo pa se je uvrstila Mia Dovč (18,183). Med prvih deset se je iz Narodnega doma uvrstila še Tara Dragaš (16,800) s 7. mestom. Anastasia Titova (16,133), se je uvrstila na 11. mesto, Ajša Uhan na 12. mesto (16,067), Elena Racman na 13. mesto (16,033), Živa Nose pa na 16. mesto (13,767). Lana Golob in Živa Zidar sta se predstavili le z vajo brez rekvizita. Živa se je uvrstila na 18. mesto (7,400), Lana pa mesto nižje (6,817).

V skupinskih sestavah je zmago slavila prva ekipa Most (8,500) pred prvo ekipo Narodnega doma (8,017) in prvo ekipo Šiške (7,900). Druga ekipa Narodnega doma se je s skupinsko sestavo uvrstila na 8. mesto (6,750).