Torneo Di Primavera 2014

Natisni

Udine, 16. marec 2014: V organizaciji kluba A.S. Udinese je potakal ekipni mednarodni turnir Torneo Di Primavera 2014. Turnirja so se udeležile tudi ritmičarke Narodnega doma: Zara Cerar, Zara Karner, Karina Gerkman Salauyova, Tiana Aksentijević, Lara Pikovnik, Maša Zaletelj, Anja Tomazin, Aleksandra Podgoršek, Taja Karner, Aja Jerman, Špela Kratochwill in Zala Dornig.

V mlajših kategorijah so naš klub zastopale s skupinsko vajo mlajše deklice Zara Cerar, Zara Karner, Karina Gerkman Salauyova, Tiana Aksentijević ter Maša Zaletelj z vajo z žogo, Lara Pikovnik pa z vajo s kiji. Naše najmlajše so se predstavile v skupinski sestavi brez rekvizita. Vajo so sicer izvedle z nekaterimi napakami in jo zaključile pred glasbo, a je trenerka zadovoljna z njihovim nastopom, saj je bilo za nekatere to prvo pravo tekmovanje, za vse pa prvo tekmovanje z novo vajo. Z navihano izvedbo so nasmejale tudi gledalce, ki so jim z veseljem zaploskali. Ekipno so osvojile 6. mesto. S skupinsko sestavo so se naše najmlajše uvrstile na 10. mesto, Lara je z vajo s kiji dosegla 1. mesto, Maša pa z žogo 2. mesto.

V mladinski kategoriji sta KRG Narodni dom zastopali dve ekipi: Anja Tomazin s sestavami z obročem in žogo ter Aleksandra Podgoršek s kiji in trakom. Drugo ekipo sta zastopali Taja Karner z obročem in kiji in Aja Jerman z žogo in trakom. Anja in Aleksandra sta ekipno osvojili 4. mesto, Taja in Aja pa 6. mesto. Anja je z vajo z obročem dosegla 10. mesto, z žogo pa 7. mesto. Aleksandra je s sestavo s trakom med mladinkami dosegla 2. mesto in mesto nižje s sestavo s kiji. Taja je dosegla 3. mesto z obročem in 12. mesto za vajo s kiji. Aja Jerman je z vajo z žogo dosegla 3. mesto in 5. mesto z vajo s trakom.

Člansko ekipo sta zastopali Zala Dornig s sestavami z obročem in trakom ter Špela Kratochwill z žogo in kiji. Ekipno sta se uvrstili na 3. mesto. Zala se je z vajo z obročem uvrstila na 2. mesto, s trakom pa na 4. mesto. Špela se je z obema sestavama - z žogo in kiji - uvrstila na 2. mesto.