1. PT A programa – Narodni dom na stopničkah v vseh starostnih kategorijah

Natisni

Ljubljana, 24. marec 2013: V športni dvorani Vojašnice Edvarda Peperke je potekala 1. prvenstvena tekma A programa v ritmični gimnastiki. Na tekmovanju so se predstavile tekmovalke štirih slovenskih klubov: DŠRG Branik Maribor, KŠRG Šiška, ŠD Moste in KRG Narodni dom. Dekleta Narodnega doma so se povzpela na stopničke v vseh starostnih kategorijah. Tekmovalke so spremljale trenerke Alena Salauyova, Ana Rebov, Špela Gala ter v vlogi sodnic Alena Yakubouskaya in Erika Rakuša Boruta.

KRG Narodni dom - A program

Tokrat je v članski kategoriji slavil dvojno zmago ŠD Moste s prvim mestom Sare Kragulj (53,100 točke) in drugim mestom Pie Arhar (49,050 točke). Na tretjo stopnico pa se je uvrstila naša Saša Bilič (48,600 točke) s težkimi in atraktivnimi vajami, ki pa jih mora še malo izpiliti. Sašina klubska kolegica Emina Haračić (40,550 točke) se je uvrstila na 5. mesto.

V kategoriji mladink so vse tri kolajne in prva štiri mesta osvojile ritmičarke Narodnega doma, ki so prikazale atraktivne in težke vaje. Že drugo leto zapored je bila najboljša Špela Kratochwill (55,450 točke), srebro je osvojila Karmen Petan (50,300 točke), ki ji je pripadla tudi najvišja ocena dneva – 14,550 točke je prejela za vajo s kiji. Na tretjo stopničko se je povzpela Zala Dornig (49,800 točke) takoj za Zalo, na četrto mesto, se je uvrstila klubska kolegica Aja Jerman (48,200 točke), ki je letos prestopila v to starostno kategorijo.

Med kadetinjami je zmago slavila Ana Kragulj (23,900 točke) iz ŠD Moste, drugo in tretje mesto pa je pripadalo tekmovalkama Narodnega doma, in sicer: Aleksandra Podgoršek (21,900 točke) je osvojila drugo mesto, Taja Karner (20,250 točke) pa tretje mesto.

Tudi med deklicami je Narodni dom slavil dvojno zmago, saj je Lara Pikovnik (19,350 točke) prepričljivo zmagala pred Mašo Zaletelj (18,00 točke) tretja je bila Moščanka Lara Nemeš (16,100 točke).

Med najmlajšimi deklicami, ki so se letos prvič poleg skupinske sestave predstavile tudi z individualno vajo (tokrat brez rekvizita), je zmago slavila ekipa DŠRG Branik Maribor (14,900 točke), drugo mesto pa je osvojila ekipa KRG Narodni dom 1 (14,100 točke) v sestavi: Ajša Uhan, Živa Zidar, Živa Nose, Anastasia Titova, Eva Platikosić in Elena Racman. Naša dekleta so bila nepremagljiva v skupinski vaji, žal pa jim to ni uspelo tudi z individulano vajo. Na tretje mesto so se uvrstile mlajše deklice KŠRG Šiška (13,400 točke).

Že kmalu ritmičarke čaka nova preizkušnja na domačih tleh, 13. aprila 2. Prvenstvena tekma v Mariboru in 20. aprila v mali dvorani Hale Tivoli že 26. mednarodni turnir MTM Narodni dom, ki bo tudi letos v Ljubljano privabil nekaj največjih zvezdnic tega športa.