Mednarodni tekmovanji "Sofia Cup" in "World Cup" - obe z bogato mednarodno konkurenco

Natisni

Sofija, 27. marec do 1. april 2018: V glavnem mestu Bolgarije je 27. in 28. marca potekalo mednarodno tekmovanje v ritmični gimnastiki »Sofia Cup«, ki se ga je udeležila Anja Tomazin. Naslednje tri dni pa je potekalo tekmovanje za svetovni pokal »World Cup Sofia«, na katerem sta z individualnimi sestavami tekmovali Aleksandra Podgoršek in Aja Jerman Bukavec, v skupinski sestavi pa Teja Leskovšek. Aleksandra je dosegla najboljšo uvrstitev na tekmovanju tako kakovostnega ranga. Naše tekmovalke so spremljale Alena Yakubouskaya, Alena Salauyova in Olga Mancevič.

Slovenska reprezentanca v Sofiji

Anja Tomazin je v mnogoboju tekmovanja  »Sofia Cup« osvojila 20. mesto (46,567). Najvišjo oceno je prejela za sestavo z žogo (13,500). Zmagala je Rusinja Irina Annenkova (68,967), drugo mesto je osvojila Belorusinja Anastasia Salos (66,667), tretje mesto pa Rusinja Karina Kuznetsova (63,366).

Aleksandra Podgoršek je v mnogoboju, na tekmovanju za svetovni pokal, osvojila 16. mesto (55,750). Najvišjo oceno, 15,150, je osvojila za sestavo z obročem. Za Aleksandro je to najvišja uvrstitev na tekmovanjih za svetovni pokal. Aja Jerman Bukavec je bila v mnogoboju 48. (43,0). V mnogoboju je zmago slavila Rusinja Aleksandra Soldatova (72,1), drugo mesto je osvojila njena rojakinja Ekaterina Selezneva (71,350), tretja pa je bila Izraelka Linoy Ashram (68,7).

V skupinski sestavi slovenske reprezentance je v sestavi z obročem tekmovala tudi Teja Leskovšek. Dekleta so osvojila 16. mesto.