V Minsku in Kazanu še zadnji preizkušnji za ritmičarke pred SP

Natisni

Belorusija, Minsk, 5. – 6. 8. in Rusija, Kazan, 11. – 13. 8. 2017: Aja Jerman Bukavec in Aleksandra Podgoršek sta se pred Svetovnim prvenstvom v ritmični gimnastiki udeležili dveh velikih tekmovanj v ritmični gimnastiki (FIG World Challenge Cup), in sicer v Minsku in Kazanu.

Aleksandra je v Minsku v mnogoboju zasedla 24. mesto, Aja je bila 31. Zmagovalka tekme za svetovni pokal v Minsku v mnogoboju je Rusinja Aleksandra Soldatova, na drugo mesto se je uvrstila Belorusinja Alina Harnasko, na tretje pa njena rojakinja Katsiaryna Halkina.

Aleksandra je bila v Kanaznu v mnogoboju 41, Aja je zasedla 47. mesto. Zmago v mnogoboju je slavila Rusinja Dina Averina, druga je bila sestra dvojčica Arina Averina, tretje mesto pa je osvojila Belorusinja Katsiaryna Halkina.

Aja in Aleksandra konec meseca avgusta odpotujeta v italijanski Pesaro, kjer bosta kot slovenski reprezentantki na Svetovnem prvenstvu branili barve naše države.

Čestitamo in slovenski reprezentanci želimo vse dobro na Svetovnem prventvu v ritmični gimnastiki!