Ritmičarke Narodnega doma na jubilejnem, 30. MTM

Natisni

Ljubljana, 15. do 16. april 2017: Na 30. MTM Narodni dom Ljubljana se je pomerilo preko 140 ritmičark iz 18 držav. Gostili smo izjemne tekmovalke, vrhunske trenerke in sodnice. Z najboljšimi so se pomerile tudi ritmičarke Narodnega doma vseh starostnih kategorij, kar daje našemu tekmovanju še poseben pomen, vsebino in hkrati izjemnost. Tekmovanje MTM je posebnost, saj se lahko na tako velikem tekmovanju pomerijo tudi naše najmlajše, ki si šele pridobivajo izkušnje na tekmovalnem tepihu. Barve kluba so bile zastopane v prav vseh kategorijah. Iz našega kluba pa so se tekmovanja udeležile: Katarina Pantar, Tija Vrbec, Dora Valant, Tija Avdič, Sofia Yangirova, Tara Dragaš, Daria Boldyreva, Karina Gerkman Salauyova, Maša Bajt, Anna Sitki, Polina Umnova, Lara Pikovniik, Anja Mavrič, Anastasia Vidovič, Aja Jerman Bukavec, Aleksandra Podgoršek, Anja Tomazin, Iza Gašperšič, Sara Koprivec, Urša Stražišar, Sara Mandič, Neža Gliha, Tinkara Pezdir Černe, Špela Gašperut Pejovnik, Kaja Artač, Gaja Patricija Ličina,  Laura Soss Štepec, Lana Bahar, Ela Djurič Ribič, Lara Oštarjaš, Neja Raspet, Manica Dornig, Kim Selan Uhliř, Veronika Šprager, Saša Korčagina in Ekaterina Križaj.

V soboto je potekalo tekmovanje v mnogoboju v kategoriji kadetinj, mladink in članic. V nedeljo pa so se najboljše v teh starostnih kategorijah pomerile še v finalnih tekmovanjih.

V mnogoboju so se kadetinje pomerile z dvema sestavama, z obročem in žogo. Naš klub sta zastopali Anna Sitki in Polina Umnova. Ana je bila v mnogoboju osma (19,150), Polina pa deseta (15,900). Ana se je uvrstila v finalno tekmovanje, kjer so se kadetinje pomerile s sestavo s kiji in osvojila peto mesto (11,000).

Med mladinkami so iz našega kluba tekmovale Lara Pikovnik, Anja Mavrič (obe sta zastopali slovenske barve) in Anastasia Vidovič. Lara se je v mnogoboju uvrstila na četrto mesto (46,750) in se kvalificirala v tri finalna tekmovanja – z žogo, kiji in trakom. Z žogo je bila Lara peta (12,050), s kiji osma (10,300) ter s trakom četrta (11,650). Anja je bila v mnogoboju 14. (38,700), Anastasia, ki se je predstavila le s sestavo z obročem, pa 20. (7,850).

Med članicami so iz našega kluba tekmovale Aja Jerman Bukavec, Aleksandra Podgoršek, Anja Tomazin in Iza Gašperšič. Vse štiri so zastopale slovensko reprezentanco. V mnogoboju je bila Aleksabndra sedma (54,700), Aja osma (53,900), Anja 12. (48,100), Iza 19. (42,100). Aleksandra in Aja sta se uvrstili v vsa finalna tekmovanja. Aja je bila z obročem peta (15,100), z žogo šesta (14,100), s kiji četrta (15,100) in s trakom osma (11,00). Aleksandra je bila z obročem osma (13,550), z žogo peta (14,250), s kiji peta (14,700) in s trakom sedma (11,150).

Nedeljsko tekmovanje se je začelo s tekmovanjem najmlajših. Najprej so se pomerile mlajše deklice s sestavo brez rekvizita. Iz našega kluba so tekmovale Katarina Pantar, Tija Vrbec, Dora Valant, Tija Avdič in Sofia Yangirova, Katarina je osvojila nehvaležno četrto mesto (8,700), Tija je bila sedma (7,750), Dora deveta (7,200), Tija deseta (7,00) in Sofia enajsta (6,450).

Med deklicami so iz Narodnega doma tekmovale Tara Dragaš, Daria Boldyreva, Karina Gerkman Salauyova in Maša Bajt. Tara je bila v mnogoboju druga (37,300), s sestavo brez rekvizita je bila tretja (12,350), s sestavo s kolebnico druga (11,500) in ravno tako druga s sestavo z obročem (13,450). Daria je bila v mnogoboju deveta (22,400) in ji je za las zmanjkalo za tekmovanje v finalih. Z obročem je dosegla šesti rezultat (11,150), z žogo pa je bila tretja (11,250). Karina je bila v mnogoboju 12. (20,250), posamnično je bila s kolebnico četrta (10,850), z obročem pa 14. (9,400). Maša je bila v mnogoboju 14. (20,150), s kolebnico je bila osma (9,950), z obročem pa deseta (10,200).

V nedeljo je potekalo tudi tekmovanje v B programu ritmične gimnastike za deklice, kadetinje, mladinke in članice. Dekleta B programa so se pomerile z eno sestavo z rekvizitom po izboru.

V kategoriji deklic so iz našega kluba tekmovale Manica Dornig, Kim Selan Uhliř, Veronika Šprager, Saša Korčagina in Ekaterina Križaj. Manica je osvojila sedmo mesto (obroč, 6,350), Kim je bila osma (obroč, 5,450), Veronika je bila deveta (obroč, 5,200), Saša deseta (obroč, 4,600), Ekaterina pa se je uvrstila na dvanajsto mesto (obroč, 3,750).

Med kadetinjami smo imeli kar osem predstavnic Narodnega doma: Špela Gašperut Pejovnik, Kaja Artač, Gaja Patricija Ličina,  Laura Soss Štepec, Lana Bahar, Ela Djurič Ribič, Lara Oštarjaš in Neja Raspet.  Špela je bila peta (kolebnica, 8,050), Kaja je bila šesta (obroč, 7,950), Gaja je bila osma (kolebnica, 6,750), Laura deveta (obroč, 4,850), Lana deseta (kiji, 4,750), Ela enajsta (kolebnica, 4,150), Lara Oštarjaš 12. (kiji, 3,700) in Neja 13. (kiji, 3,300).

Med mladinkami B programa so naš klub zastopale Sara Mandič, Neža Gliha in Tinkara Pezdir Černe. Sara je osvojila peto mesto (kiji, 7,550), Neža je bila šesta (obroč, 6,850), Tinkara je bila deveta (kolebnica, 5,550).

V članski kategoriji sta iz Narodnega kluba tekmovali Sara Koprivec in Urša Stražišar. Sara je bila peta (obroč, 8,350), Urša pa sedma (obroč, 6,800).