Rondo Cup 2018 prva preizkušnja za naše tekmovalke A programa in druga za tekmovalke B programa

Natisni

Osijek, 20. in 21. oktober 2018: V organizaciji Kluba za ritmično gimnastiko Rondo Osijek je potekalo 11. mednarodno tekmovanje v ritmični gimnastiki. Dekleta A in B programa so se pomerila z individualnimi in skupinskimi sestavami. Naš klub so v soboto zastopale Anja Mavrič, Polina Umnova, Ajša Uhan, Daria Boldyreva in Mariya Shcherbakova; s skupinsko sestavo pa Mylana Obdula, Urša Kračman Urša, Amelia Orikhovskaya, Daria Bliznetsova in Paula Loboda;  V nedeljo sta naš klub v B programu zastopali Sara Koprivec in Lana Bahar.

Tekmovalke A programa in ...

tekmovalki B programa

Rondo Cup je bilo za tekmovalke A programa tako rekoč prvo tekmovanje v sezoni 2018/2019. Naša najmlajša udeleženka Mariya Shcherbakova, ki je tekmovala v kategoriji mlahših deklic, je nastopila z novo sestavo brez rekvizita in osvojila 4. mesto.

Četrto mesto v mnogoboju je osvojila tudi Daria Boldyreva v kategoriji kadetinj. Daria je tekmovala s sestavo s kiji (4. mesto) in trakom (1. mesto).

Najmočnejša in najštevilčnejša udeležba je bila v kategoriji mladink. Naše barve so zastopale Anja Mavrič, Polina Umnova in Ajša Uhan. Najbolje se je tokrat odrezala Polina, ki je bila v mnogoboju odlična peta, s trakom pa je osvojila bronasto medaljo (žoga 6. m. kiji 5. m.). Ajša je v mnogoboju osvojila deveto mesto, z žogo pa je bila odlična druga (kiji 15. m., trak 5. m.). Ponesrečen nastop je imela Anja, ki je v mnogoboju osvojila 16. mesto (5. m. obroč, 17. m. kiji, 11. m. trak).

S skupinsko sestavo brez rekvizita so tekmovale mlajše deklice Mylana Obdula, Urša Kračman Urša, Amelia Orikhovskaya, Daria Bliznetsova in Paula Loboda in osvojile drugo mesto.

V B programu sta naše barve branili Sara Koprivec in Lana Bahar. Sara je v članski kategoriji osvojila skupno tretje mesto, z obročem je bila prva, s kolebnico druga. Lana je bila v kategoriji kadetinj skupno 12., s trakom je osvojila drugo mesto, s kiji je bila sedma.