Aja, Daria, Maša in Karina na 12. mednarodnem tekmovanju Ritam Cup 2018

Natisni

Beograd, 21. do 22. april 2018: Mednarodnega tekmovanja v ritmični gimnastiki »12. Ritam Cup« so se iz našega kluba udeležile Aja Jerman Bukavec, Daria Boldyreva, Maša Bajt in Karina Gerkman Salauyova. Tekmovalke sta spremljali Ana Rebov in Sonia Manukian.

V kategoriji članic je Slovenijo zastopala Aja Jerman Bukavec. V mnogoboju je osvojila 12. mesto (47,550). V članski kategoriji so stale na zmagovalnih stopničkah predstavnice Rusije. Zmagala je Polina Khonina (66,0), srebro je osvojila Polina Orlova (64,5), bron pa Anna Sokolova (62,650). Aja je bila s sestavo z obročem deveta (13,300), z žogo 15. (11,650), s kiji 14. (11,050) in s trakom 12. (11,550).

V kategoriji letnikov 2006 in 2007 sta Slovenijo zastopali Maša Bajt in Karina Gerkman Salauyova, naš klub pa Daria Boldyreva. Daria je v mnogoboju osvojila osmo mesto (19,6), Maša je bila 19. (15,8), Karina je zasedla 24. mesto (15,1). Zlato in srebro sta osvojili predstavnici Bolgarije -  na zmagovalno stopničko se je povzpela Viktoria Georgieva (22,350), mesto nižje pa Gergana Trenadfilova (21,8). Tretje mesto je osvojila predstavnica Litve, Paula Budrikaite (21,75). Posamično je bila Daria z žogo in kiji peta (žoga 10,05; kiji 9,55). Maša je bila posamično z obročem 18. (7,4) in s kiji osma (8,4). Karina je osvojila s sestavo s kiji sedmo mesto (8,7), s trakom pa je bila peta (6,4).